BALKAN TURU

 • BALKANLAR
 • 5
 • 6
 • 18 AĞU 2018
 • 24 AĞU 2018

ULAŞIM BİLGİLERİ

Kalkış Yeri Saati
Türk Hava Yolları 05::3

18-24 AGUSTOS BALKAN TURU

6 gece 7 gun

 

1.GÜN: İSTANBUL-USKUP – PRISTINA – PRIZREN - USKUP (18 Agustos)

 

Atatürk Havalimanı’nda ……..  kontuarı önünde 05:35 buluşma THY tarifeli uçağı ile İstanbul’dan hareket ,08:30 Uskup havalimanina varis ardindan kosovnin baskenti Pristina sehrine varis Pristina ya varıs,Pristina turumuza ilk olarak sehir turumuzla baslıyoruz Fatih Sultan Mehmet camii , Yasar pasa camii , Bill clinton caddesi , İskender bey heykeli,Aziz Nikola kilisesi , Ahmed Yasari meydani gorecegimiz yerler arasında ardından Kosova savasından Sehit dusen Sultan 1.Murad (Murat Hudavendigar) in turbesine geciyoruz,turbedar aile ile sohbet ettıkten sonra Muzeyi geziyoruz ve ardından Prizren sehrine hareket ediyoruz , ilk duragımız Sinan Pasa camii , Meydan,Sırp mahallesi ,eski carsı ,Halveti tekkesi ,Bayrakli camii,Muderris Ali Efendi camii Prizrende gorecegımız yerler arasinda ogle yemegi yerel restorantta ardından alısverıs ıcın serbest zaman toplanma ve Makedonya nın baskenti Uskup sehrine hareket aksam yemegi Uskupte yerel restorantta konaklama uskupteki otelimizde

 

2.GÜN: ÜSKÜP  - KALKANDELEN - OHRİD (19 AGUSTOS)

07:30 Kahvaltı. 08:30 Otelden hareket Makedonya’nın Baskenti Üsküp’te yapacağımız şehir turumuz esnasında, tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, Taş Sokakları ve Tarihi binaları ile Türkçarşısı,Çarşıdaki kuyumcular sokağı, Üsküp Kalesi,Vardar Nehri,16. yy.'dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahallesi, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii,Yahya Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesive ogle yemegi ve alısveris icin mola veriyoruz, molamızdan sonra toplanma Üsküp Meydanı ve meydanda 2011 senesi içinde açılan ve Yunanistan’la politik soruna yol açan Büyük İskender’ın devasa heykeli,Sar Samuel ve Kiril Metod heykelleri, 17. yy.'dan kalma St.Spas Kilisesi,Rahibe Teresa Anıtı,Rahibe Teresa'nın Evi görülecek yerler arasındadır.ardından Kalkandelen sehrine hareket ediyoruz, Harabati baba tekkesi ve alaca camii nufusun buyuk cogunlugu musluman olan Kalkandelen sehrinde gorecegımız yerler arasındadır.Kalkandelen gezimizden sonra  ohrid sehrine hareket aksam yemegi ohrid golu kenarında yerel restorantta konaklama Ohrid deki otelimizde.

 

3.GÜN: OHRİD – RESEN – MANASTIR – OHRİD (20 AGUSTOS )

07:30 Kahvaltı. 08:30 Otelden hareket yaklasık 1 saatlik bir yolculugun ardından Manastıra varıs , varısımızla birlikte turumuza baslıyoruz ,Ataturk un de egitim gordugu gunumuzde muze olarak kullanılan Manastır askeri idadiyesi ni ziyaret sirok(genis) sokak ta gezinti Yeni camii ve İshak celebi camii eski carsı gorecegımız yerler arasında ardından ogle yemegı ve alısverıs ıcın serbest zaman ve Resne sehrine hareket , Resne sehrinde bugun kultur merkezi olarak kullanılan Resne li Niyazi nin Sarayı ve Murat Bey cami gorecegımız yerler arasında ve unlu Resne elmasının tadına bakmadan ayrılmıyoruz bu guzel sehirden bir sonraki duragımız Ohrid ,Osmanlı’nın Balkanlar’daki önemli üslerinden biri olmuş bu sehirde 600 yasındaki cınar,Pir Mehmet halveti tekkesi ,Ali aga camii, Kiril Alfabesi’ni geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, kucuk Aya Sofya kilisesi, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Samoil Kalesi, Çınar Meydanı,el yapımı kagıt atolyesi ,Elveda rumeli dizisine konu olmus eski Osmanli evleri ve  Ohrid Pazarı göreceğimiz yerlerden arasındadır,Sehir turumuzun ardından alisveris ıcın serbest zaman ve siz degerli misafirlerimiz icin tekne turu , Aksam yemegi Ohrideki yerel restoranımızda konaklama Ohriddeki otelimizde.

4.GÜN: OHRİD-STRUGA –ELBASAN – TİRAN – İŞKODRA – PODGORİCA (21 AGUSTOS)

07:00 Kahvaltı. 08:00Otelden hareket. Sabah alınacak kahvaltıdan sonra ilk duragımız struga brada  Drim nehrini kaynagını ve saırler parkını gordukten sonra ,Arnavutluk’a geçiyoruz. Yol üzerinde olan Elbasan şehrinde, kahvehane olarak kullanılan Elbasan Kalesi eski Türk hamamı, Hünkar camii, saat kulesi ve Elbasan kalesi içinde bulunan ve halen Osmanlı’dan günümüze kadar görünümünü koruyabilmiş sokaklar göreceğimiz yerler arasında.Daha sonra 20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca’nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar’ın dağlık ülkesi Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varış. 1614’te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920’de Arnavutluk’un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Tiran şehir turumuzun ardından ogle yemegi icin mola veriyoruz .bir sonraki durağımız İşkodra.İşkodra Karadağ ile Arnavutluk arasında sınır oluşturan İşkodra Gölü’nün güneydoğu ucuna kurulmuş bu stratejik şehir, 435 sene Osmanlı yönetiminde kalmış ve Osmanlı ordusunun önemli üslerinden biri olmuştur. Panoramik turumuz sırasında İşkodra’daki tarihi kale ve şehir surlarını göreceğiz. Daha sonra 2006 yılında bağımsızlığına kavuşmuş olan, Avrupa’nın resmi olarak tanınan en genç devleti Karadağ’a geçiyoruz. Adriyatik Sahili’ndeki olağanüstü manzaralı yollardan geçerek, Bar sehrine varıyoruz ,Turkiye nin katkıları ile yapılan Suleymanıye kulliyesinde yoresel lezzetleri ile aksam yemegi ardından Karadag ın baskenti Podgorica ya geciyoruz, Konaklama Podgorica daki otelimizde.

5.GÜN: PODGORİCA - BUDVA – KOTOR –TREBINJE – MOSTAR (22 AGUSTOS )

08:00 Otelden hareket.Kahvaltının ardından Petrovac sehri uzerınen Budva ya dogru hareket ediyoruz ilk duragımız Sv.Stefan adası 16. Yuzyılda kurulan bu kucuk ada 2008 de Singapurlu iş adamı tarafından satın alındı ve otel olarak kullanılıyor panoramik olarak Sv.stefan adasını godukten sonra Budva'ya varış Budva sehrınde yapacağımız yürüyüş turunda Starı Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz.Kale ıcınde Napolyon hısarı 1200 yıllık Meryem ana kılısesı,Aziz ivan kilisesi , kutsal ucleme kilisesi Budva lımanı ve modern Budva yat lımanı gorecegıımz yerler arasında ardından ve alısverıs ıcın serbest ve toplanma , muhtesem sahıl manzarası ıle yolculugmuza devam edıyoruz.Karadag turumuzda bir sonraki duragımız kotor, Italyan mımarısı ve tam bır ortacag sehrı olan Kotor sehrınde gezımıze baslıyoruz,Kotor da dedıkolu cesma , kraj Tomıslav katedralı,Rus kılısesı,Turk kapısı , azız jhon kılısesı,beskuca aılesının(evsızler aılesı) evı, Napolyon donemınden kalma Tarıhı hapısane,cezalandırma,duvarı,saat,kulesi gorecegımız yerler arasında, bir sonraki  duragımız Osmanlı devletının adrıyatık sahıllerınde kı en eskı lıman sehırlerınden Herceg Novı sehrını panoramik olarak goruyoruz. Herceg Novı de Kanlı kule ve 500 yıllık cınar panoramik turumuzda gorecegımız yerler arasında ,ardından Bosna Hersegin Trebinje sehrine geciyoruz panormaik turumuz ve kisa bir moladan sonra , Mostar sehrine konaklama icin geciyoruz.

6.GÜN MOSTAR – POCİTELJ: - BLAGAJ – MOSTAR - SARAYBOSNA (23 AGUSTOS)

08:00 Otelden hareket. İlk duragımız 16. Yızyilda Osmanli doneminin ender tas mimarilerinden Pocitelj koyu turu , kaptan kosku,Ali ağa camii , sisman ibrahim pasa medresesi ,hamam , ve 14. Yuzyıl mimarisi kule gorecegımız yerler arasında Pocitelj durumuz ardınan . Blagay a geciyotuz ilk olarak gözlere güzellik veren ruhları dinlendiren 550 yıldır yaşayan  Alperenler Dervis Tekkesini ve Avrupanin mineral analizi bakımından en zengin su kaynagi olan buna nehrinin kaynagını gordukten sonra alısveris ıcın serbest zaman ve serbest zamanın ardından Mostar sehrine hareket ediyoruz . Bosna-Hersek’i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek’in en büyük şehri Mostar’ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557’de Mimar Sinan’ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin’in inşa ettiği, ancak 1993’de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004’te Türkiye’nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koski Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam ve dönemin tipik Osmanlı mimarisini yansıtan Karagoz bey cami tabakhana ve tabakcıc hamamı gorecegımız yerler arasında turumuzun ardından alısverıs ıcın serbest zaman ve Jablanıca sehrine hareket 2. Dunya savasında partızanların nazilere yaptiği sobataj ve yaralılar savasının yapıldıgı bolge Dinar alplerinin zirvesi ve Carsı camii gorecegımız yerler arasında ardından ogle yemegı ıcın neretva nehri kıyısında mola veriyoruz ardından , ahsap imarisi ve 1682 yılında yapılan 2. Dunya savasında yıkıldıktan sonra tekrar restore edilen tas koprusu ile unlu konjic sehrine de kısa bir tur yapıyoruz ve Saraybosna ya hareket 1992-1995 yıllarında yaşanan hazin savaşın şehitleri ve Aliya Izetbegoviç’in anıt mezarının bulunduğu şehitliği ziyaret ve  Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezinti. Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi. Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey’in Camisini ziyaret ve alısveris ,ogle yemegi icin ara gezimize ara veriyoruz, ardından turumuza Saraybosna nın simgesi Sebil ile devam ediyoruz,.Bosna Savaşında günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği kütüphane, Orijinal güneş sistemli saati ile Sahat Kula, Katolik katedrali, Ortodoks kiliseleri ve Musevi Sinagogunu görme ,Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkar Cami’ni ,Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin (Hünkar) Köprüsünü görme, Osmanlı kalesi. Beyaz tabyanın gorulmesi, 400 yıllık bakırcılar sokagı kazancılık sokagının gezilmesi ,Endonezya caminin gorulmsive Havadzı Durak  cami ve Bezistan in gorulmesinin ardından yemegı Saraybosna da lokal restorantta alınacaktır.konaklama Saraybosna daki otelimizde.

 

7.GÜN: SARAYBOSNA – 24 AGUSTOS

07:00 Kahvaltı. 08:00 Otelden hareket. Otelde alınan sabah kahvaltısından ardından ilk duragımız 32 ayrı su kaynagına sahip vrelo Bosna (Bosna nın kaynagı) ve 1993-1995 de sehirin giris cıkıslarının yapıldıgı umut tunelinin  gorulmesi sonra Bascarsıya hareket. serbest zaman ve ardindan rehberimizin belirleyecegi bir vakitte bulusup havalimanina hareket …. 

Tur fiyatı, seçeceğiniz otele göre değişiklik göstermektedir. Bu tur dahilinde ki otel seçeneklerini görmek için alanları doldurunuz.

18-24 AGUSTOS BALKAN TURU

6 gece 7 gun

 

1.GÜN: İSTANBUL-USKUP – PRISTINA – PRIZREN - USKUP (18 Agustos)

 

Atatürk Havalimanı’nda ……..  kontuarı önünde 05:35 buluşma THY tarifeli uçağı ile İstanbul’dan hareket ,08:30 Uskup havalimanina varis ardindan kosovnin baskenti Pristina sehrine varis Pristina ya varıs,Pristina turumuza ilk olarak sehir turumuzla baslıyoruz Fatih Sultan Mehmet camii , Yasar pasa camii , Bill clinton caddesi , İskender bey heykeli,Aziz Nikola kilisesi , Ahmed Yasari meydani gorecegimiz yerler arasında ardından Kosova savasından Sehit dusen Sultan 1.Murad (Murat Hudavendigar) in turbesine geciyoruz,turbedar aile ile sohbet ettıkten sonra Muzeyi geziyoruz ve ardından Prizren sehrine hareket ediyoruz , ilk duragımız Sinan Pasa camii , Meydan,Sırp mahallesi ,eski carsı ,Halveti tekkesi ,Bayrakli camii,Muderris Ali Efendi camii Prizrende gorecegımız yerler arasinda ogle yemegi yerel restorantta ardından alısverıs ıcın serbest zaman toplanma ve Makedonya nın baskenti Uskup sehrine hareket aksam yemegi Uskupte yerel restorantta konaklama uskupteki otelimizde

 

2.GÜN: ÜSKÜP  - KALKANDELEN - OHRİD (19 AGUSTOS)

07:30 Kahvaltı. 08:30 Otelden hareket Makedonya’nın Baskenti Üsküp’te yapacağımız şehir turumuz esnasında, tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, Taş Sokakları ve Tarihi binaları ile Türkçarşısı,Çarşıdaki kuyumcular sokağı, Üsküp Kalesi,Vardar Nehri,16. yy.'dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahallesi, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii,Yahya Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesive ogle yemegi ve alısveris icin mola veriyoruz, molamızdan sonra toplanma Üsküp Meydanı ve meydanda 2011 senesi içinde açılan ve Yunanistan’la politik soruna yol açan Büyük İskender’ın devasa heykeli,Sar Samuel ve Kiril Metod heykelleri, 17. yy.'dan kalma St.Spas Kilisesi,Rahibe Teresa Anıtı,Rahibe Teresa'nın Evi görülecek yerler arasındadır.ardından Kalkandelen sehrine hareket ediyoruz, Harabati baba tekkesi ve alaca camii nufusun buyuk cogunlugu musluman olan Kalkandelen sehrinde gorecegımız yerler arasındadır.Kalkandelen gezimizden sonra  ohrid sehrine hareket aksam yemegi ohrid golu kenarında yerel restorantta konaklama Ohrid deki otelimizde.

 

3.GÜN: OHRİD – RESEN – MANASTIR – OHRİD (20 AGUSTOS )

07:30 Kahvaltı. 08:30 Otelden hareket yaklasık 1 saatlik bir yolculugun ardından Manastıra varıs , varısımızla birlikte turumuza baslıyoruz ,Ataturk un de egitim gordugu gunumuzde muze olarak kullanılan Manastır askeri idadiyesi ni ziyaret sirok(genis) sokak ta gezinti Yeni camii ve İshak celebi camii eski carsı gorecegımız yerler arasında ardından ogle yemegı ve alısverıs ıcın serbest zaman ve Resne sehrine hareket , Resne sehrinde bugun kultur merkezi olarak kullanılan Resne li Niyazi nin Sarayı ve Murat Bey cami gorecegımız yerler arasında ve unlu Resne elmasının tadına bakmadan ayrılmıyoruz bu guzel sehirden bir sonraki duragımız Ohrid ,Osmanlı’nın Balkanlar’daki önemli üslerinden biri olmuş bu sehirde 600 yasındaki cınar,Pir Mehmet halveti tekkesi ,Ali aga camii, Kiril Alfabesi’ni geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, kucuk Aya Sofya kilisesi, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Samoil Kalesi, Çınar Meydanı,el yapımı kagıt atolyesi ,Elveda rumeli dizisine konu olmus eski Osmanli evleri ve  Ohrid Pazarı göreceğimiz yerlerden arasındadır,Sehir turumuzun ardından alisveris ıcın serbest zaman ve siz degerli misafirlerimiz icin tekne turu , Aksam yemegi Ohrideki yerel restoranımızda konaklama Ohriddeki otelimizde.

4.GÜN: OHRİD-STRUGA –ELBASAN – TİRAN – İŞKODRA – PODGORİCA (21 AGUSTOS)

07:00 Kahvaltı. 08:00Otelden hareket. Sabah alınacak kahvaltıdan sonra ilk duragımız struga brada  Drim nehrini kaynagını ve saırler parkını gordukten sonra ,Arnavutluk’a geçiyoruz. Yol üzerinde olan Elbasan şehrinde, kahvehane olarak kullanılan Elbasan Kalesi eski Türk hamamı, Hünkar camii, saat kulesi ve Elbasan kalesi içinde bulunan ve halen Osmanlı’dan günümüze kadar görünümünü koruyabilmiş sokaklar göreceğimiz yerler arasında.Daha sonra 20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca’nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar’ın dağlık ülkesi Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varış. 1614’te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920’de Arnavutluk’un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Tiran şehir turumuzun ardından ogle yemegi icin mola veriyoruz .bir sonraki durağımız İşkodra.İşkodra Karadağ ile Arnavutluk arasında sınır oluşturan İşkodra Gölü’nün güneydoğu ucuna kurulmuş bu stratejik şehir, 435 sene Osmanlı yönetiminde kalmış ve Osmanlı ordusunun önemli üslerinden biri olmuştur. Panoramik turumuz sırasında İşkodra’daki tarihi kale ve şehir surlarını göreceğiz. Daha sonra 2006 yılında bağımsızlığına kavuşmuş olan, Avrupa’nın resmi olarak tanınan en genç devleti Karadağ’a geçiyoruz. Adriyatik Sahili’ndeki olağanüstü manzaralı yollardan geçerek, Bar sehrine varıyoruz ,Turkiye nin katkıları ile yapılan Suleymanıye kulliyesinde yoresel lezzetleri ile aksam yemegi ardından Karadag ın baskenti Podgorica ya geciyoruz, Konaklama Podgorica daki otelimizde.

5.GÜN: PODGORİCA - BUDVA – KOTOR –TREBINJE – MOSTAR (22 AGUSTOS )

08:00 Otelden hareket.Kahvaltının ardından Petrovac sehri uzerınen Budva ya dogru hareket ediyoruz ilk duragımız Sv.Stefan adası 16. Yuzyılda kurulan bu kucuk ada 2008 de Singapurlu iş adamı tarafından satın alındı ve otel olarak kullanılıyor panoramik olarak Sv.stefan adasını godukten sonra Budva'ya varış Budva sehrınde yapacağımız yürüyüş turunda Starı Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz.Kale ıcınde Napolyon hısarı 1200 yıllık Meryem ana kılısesı,Aziz ivan kilisesi , kutsal ucleme kilisesi Budva lımanı ve modern Budva yat lımanı gorecegıımz yerler arasında ardından ve alısverıs ıcın serbest ve toplanma , muhtesem sahıl manzarası ıle yolculugmuza devam edıyoruz.Karadag turumuzda bir sonraki duragımız kotor, Italyan mımarısı ve tam bır ortacag sehrı olan Kotor sehrınde gezımıze baslıyoruz,Kotor da dedıkolu cesma , kraj Tomıslav katedralı,Rus kılısesı,Turk kapısı , azız jhon kılısesı,beskuca aılesının(evsızler aılesı) evı, Napolyon donemınden kalma Tarıhı hapısane,cezalandırma,duvarı,saat,kulesi gorecegımız yerler arasında, bir sonraki  duragımız Osmanlı devletının adrıyatık sahıllerınde kı en eskı lıman sehırlerınden Herceg Novı sehrını panoramik olarak goruyoruz. Herceg Novı de Kanlı kule ve 500 yıllık cınar panoramik turumuzda gorecegımız yerler arasında ,ardından Bosna Hersegin Trebinje sehrine geciyoruz panormaik turumuz ve kisa bir moladan sonra , Mostar sehrine konaklama icin geciyoruz.

6.GÜN MOSTAR – POCİTELJ: - BLAGAJ – MOSTAR - SARAYBOSNA (23 AGUSTOS)

08:00 Otelden hareket. İlk duragımız 16. Yızyilda Osmanli doneminin ender tas mimarilerinden Pocitelj koyu turu , kaptan kosku,Ali ağa camii , sisman ibrahim pasa medresesi ,hamam , ve 14. Yuzyıl mimarisi kule gorecegımız yerler arasında Pocitelj durumuz ardınan . Blagay a geciyotuz ilk olarak gözlere güzellik veren ruhları dinlendiren 550 yıldır yaşayan  Alperenler Dervis Tekkesini ve Avrupanin mineral analizi bakımından en zengin su kaynagi olan buna nehrinin kaynagını gordukten sonra alısveris ıcın serbest zaman ve serbest zamanın ardından Mostar sehrine hareket ediyoruz . Bosna-Hersek’i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek’in en büyük şehri Mostar’ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557’de Mimar Sinan’ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin’in inşa ettiği, ancak 1993’de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004’te Türkiye’nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koski Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam ve dönemin tipik Osmanlı mimarisini yansıtan Karagoz bey cami tabakhana ve tabakcıc hamamı gorecegımız yerler arasında turumuzun ardından alısverıs ıcın serbest zaman ve Jablanıca sehrine hareket 2. Dunya savasında partızanların nazilere yaptiği sobataj ve yaralılar savasının yapıldıgı bolge Dinar alplerinin zirvesi ve Carsı camii gorecegımız yerler arasında ardından ogle yemegı ıcın neretva nehri kıyısında mola veriyoruz ardından , ahsap imarisi ve 1682 yılında yapılan 2. Dunya savasında yıkıldıktan sonra tekrar restore edilen tas koprusu ile unlu konjic sehrine de kısa bir tur yapıyoruz ve Saraybosna ya hareket 1992-1995 yıllarında yaşanan hazin savaşın şehitleri ve Aliya Izetbegoviç’in anıt mezarının bulunduğu şehitliği ziyaret ve  Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezinti. Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi. Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey’in Camisini ziyaret ve alısveris ,ogle yemegi icin ara gezimize ara veriyoruz, ardından turumuza Saraybosna nın simgesi Sebil ile devam ediyoruz,.Bosna Savaşında günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği kütüphane, Orijinal güneş sistemli saati ile Sahat Kula, Katolik katedrali, Ortodoks kiliseleri ve Musevi Sinagogunu görme ,Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkar Cami’ni ,Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin (Hünkar) Köprüsünü görme, Osmanlı kalesi. Beyaz tabyanın gorulmesi, 400 yıllık bakırcılar sokagı kazancılık sokagının gezilmesi ,Endonezya caminin gorulmsive Havadzı Durak  cami ve Bezistan in gorulmesinin ardından yemegı Saraybosna da lokal restorantta alınacaktır.konaklama Saraybosna daki otelimizde.

 

7.GÜN: SARAYBOSNA – 24 AGUSTOS

07:00 Kahvaltı. 08:00 Otelden hareket. Otelde alınan sabah kahvaltısından ardından ilk duragımız 32 ayrı su kaynagına sahip vrelo Bosna (Bosna nın kaynagı) ve 1993-1995 de sehirin giris cıkıslarının yapıldıgı umut tunelinin  gorulmesi sonra Bascarsıya hareket. serbest zaman ve ardindan rehberimizin belirleyecegi bir vakitte bulusup havalimanina hareket …. 

 • Gezi boyunca aksam yemekleri ve sabah kahvaltilari
 • Muze oren giriş yerleri
 • Yerel Rehberlik hizmetleri
 • Luks araçlarla ulaşım
 • Sehir vergileri
 • 4 yıldızlı otellerde konaklama
 • Molarlarda ve yemeklerde alınacak extra içecekler
 • Sahsi harcamalar
 • Gezi dışı programlar ve ekstra talepler
 • Ögle yemekleri

Bulgaristan Vizesi

1. Seyahat Sağlık Sigortası ( Acentamızdan Satın alabilirsiniz.)
3. Otel rezervasyonu ( Kesinleşmiş bir rezervasyonunuz yoksa biz yapabiliriz.)
4. Maaş bordosu
5. Vize alacak kişinin banka hesap cüzdanı fotokopisi
6. 2 adet biyometrik fotoğraf
7. Vukuatlı Nüfus kağıt örneği ( E-devletten alabilirsiniz)
9. Pasaport ( Seyahat dönüş tarihi kapsayacak şekilde 6 ay geçerli olmalıdır.)
1. Seyahat Sağlık Sigortası ( Acentamızdan Satın alabilirsiniz.)
3. Otel rezervasyonu ( Kesinleşmiş bir rezervasyonunuz yoksa biz yapabiliriz.)
4. İmza sirküleri
5. Vize alacak kişinin banka hesap cüzdanı fotokopisi
6. 2 adet biyometrik fotoğraf
7. Vukuatlı Nüfus kağıt örneği ( Nüfus müdürlüğünden alabilirsiniz.)
8. Pasaport ( Seyahat dönüş tarihi kapsayacak şekilde 6 ay geçerli olmalıdır.)
1. Seyahat Sağlık Sigortası ( Acentamızdan Satın alabilirsiniz.)
3. Otel rezervasyonu ( Kesinleşmiş bir rezervasyonunuz yoksa biz yapabiliriz.)
4. Emekli Kartı fotokopisi
5. Vize alacak kişinin banka hesap cüzdanı fotokopisi
6. 2 adet biyometrik fotoğraf
7. Vukuatlı Nüfus kağıt örneği ( E-devletten alabilirsiniz.)
8. Pasaport ( Seyahat dönüş tarihi kapsayacak şekilde 6 ay geçerli olmalıdır.)
1. Seyahat Sağlık Sigortası ( Acentamızdan Satın alabilirsiniz.)
3. Otel rezervasyonu ( Kesinleşmiş bir rezervasyonunuz yoksa biz yapabiliriz.)
4. Vize alacak kişinin banka hesap cüzdanı fotokopisi
5. 2 adet biyometrik fotoğraf
6. Vukuatlı Nüfus kağıt örneği ( E-devletten alabilirsiniz)
7. Pasaport ( Seyahat dönüş tarihi kapsayacak şekilde 6 ay geçerli olmalıdır.)
Ayrıca masrafları karşılayacak kişiden aşağıdaki evraklar;
1. Eşinin maaş bordrosu

1. Seyahat Sağlık Sigortası ( Acentamızdan Satın alabilirsiniz.)
3. Otel rezervasyonu ( Kesinleşmiş bir rezervasyonunuz yoksa biz yapabiliriz.)
4. Öğrenci Belgesi
5. Vize alacak kişinin banka hesap cüzdanı fotokopisi
6. 2 adet biyometrik fotoğraf
7. Vukuatlı Nüfus kağıt örneği ( E-devletten alabilirsiniz.)
8. Pasaport ( Seyahat dönüş tarihi kapsayacak şekilde 6 ay geçerli olmalıdır.)
Ayrıca masrafları karşılayacak kişinin hazırlaması gereken evraklar;
1. Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ( E-devletten alabilirsiniz )
2.Garantör olacak kişinin Dilekçesi ve Banka hesap cüzdanı

Schengen Vizesi

1. Vize Talep Dilekçesi (Antetli kağıda konsolosluğa hitaben Türkçe olarak yazılmalıdır. İçeriğinde vize talebinde bulunan kişinin adı soyadı, iş yerinde ki pozisyonu, seyahat amacı, seyahat tarihleri mutlaka belirtilmelidir. Ayrıca masrafları kimin karşılayacağını ve seyahat bitmeden önce döneceğini belirterek garanti etmeniz ve imza yetkilisi tarafından imzalatmanız gerekir.
2. Seyahat Sağlık Sigortası ( Acentamızdan Satın alabilirsiniz.)
3. Otel ve Uçak Rezervasyonu.
4. Çalışmış olduğunuz şirketin Faaliyet Belgesi, İmza Sirküsü, Vergi Levhası ve Sicil Gazetesi fotokopisi (Yunanistan vizesi alınacaksa Faaliyet belgesi orjinal olmak zorundadır. İstanbul Ticaret Odasından alabilirsiniz.)
5. Sigortalı çalışanlar için SGK işe giriş bildirgesi, son 3 aylık maaş bordrosu ve SGK hizmet dökümü( İnternetten alınabilir)
6. Ticari seyahatler için şirketin, turistik seyahatler için vize alacak kişinin banka hesap cüzdan fotokopisi. ( eğer hesap ekstresi alınacaksa, şubeden kaşeli ve imzalı ayrıca ekstreyi imzalayan personelin imza sirkü fotokopisi)
7. Ticari başvurular için davetiye
8. Varsa gayrimenkul ve araç ruhsat fotokopileri
9. Kimlik Fotokopisi
10. 2 adet biometrik fotoğraf
11. Pasaport ( En az 6 Ay geçerli)
12. 3 aylık şahsi banka ekstreniz (Banka personeli tarafından imzalı ve kaşeli)
1. Vize Talep Dilekçesi (Antetli kağıda konsolosluğa hitaben Türkçe olarak yazılmalıdır. İçeriğinde vize talebinde bulunan kişinin adı soyadı, iş yerinde ki pozisyonu, seyahat amacı, seyahat tarihleri mutlaka belirtilmelidir. Ayrıca masrafları kimin karşılayacağını ve seyahat bitmeden önce döneceğini belirterek garanti etmeniz ve imza yetkilisi tarafından imzalatmanız gerekir.
2. Seyahat sağlık sigortası ( Acentamızdan satın alabilirsiniz.)
3. Otel ve Uçak Rezervasyonu ( Kesinleşmiş bir seyahatiniz yoksa rezervasyonlarınızı biz yapabiliriz.)
4. Çalışmış olduğunuz şirketin Faaliyet Belgesi, İmza Sirküsü, Vergi Levhası ve Sicil Gazetesi fotokopisi (Yunanistan vizesi alınacaksa Faaliyet belgesi orjinal olmak zorundadır. İstanbul Ticaret Odasından alabilirsiniz.)
5. Ticari seyahatler için şirketin, turistik seyahatler için vize alacak kişinin banka hesap cüzdan fotokopisi. ( eğer hesap ekstresi alınacaksa, şubeden kaşeli ve imzalı ayrıca ekstreyi imzalayan personelin imza sirkü fotokopisi)
6. Ticari başvurular için davetiye
7. Varsa gayrimenkul ve araç ruhsat fotokopileri
8. Kimlik Fotokopisi
9. 2 adet biometrik fotoğraf
10. Pasaport ( En az 6 Ay geçerli)
1. Vize Talep Dilekçesi (Konsolosluğa Hitaben Türkçe olarak yazılmış olması gerekir. İçeriğinde vize talebinde bulunan kişinin adı soyadı, seyahat amacı, seyahat tarihleri mutlaka belirtilmelidir. Ayrıca masrafları kimin karşılayacağını ve seyahat bitmeden önce döneceğini belirterek garanti etmeniz gerekir.
2. Seyahat Sağlık Sigortası ( Acentamızdan satın alabilirsiniz.)
3. Otel ve Uçak Rezervasyonu ( Kesinleşmiş bir seyahatiniz yoksa rezervasyonlarınızı biz yapabiliriz.)
4. Banka hesap cüzdanı ( eğer banka hesap ekstresi alınacaksa, şubeden kaşeli ve imzalı ayrıca ekstreyi imzalayan personelin imza sirkü fotokopisi)
5. Emeklilik defter fotokopisi
6. Varsa gayrimenkul ve araç ruhsat fotokopileri
7. Kimlik Fotokopisi
8. 2 Adet Biometrik Fotoğraf
9. Pasaport ( En az 6 Ay geçerli)
1. Pasaport ( Seyahatinin dönüş tarihinden itibaren 6 ay geçerli olacak.)
2. Seyahat Sağlık Sigortası ( Acentamızdan Satın alabilirsiniz.)
3. Akraba Ziyaretleri için Davetiye, Turistik Seyahatler için Otel ve Uçak Rezervasyonu ( Kesinleşmiş bir seyahatiniz yoksa rezervasyonlarınızı biz yapıyoruz.)
4. Vize alacak kişinin varsa Kendi adına banka Hesap Ekstresi
5. Varsa gayrimenkul ve araç ruhsat fotokopileri
6. Kimlik Fotokopisi
7. 2 adet Biometrik fotoğraf
8. Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ( Nüfus Müdürlüğü'nden )
Ayrıca masrafları karşılayacak kişiden aşağıdaki evraklar;
1. Vize Talep Dilekçesi (Antetli kağıda Konsolosluğa Hitaben yazılmış olması gerekir. İçeriğinde vize talebinde bulunan kişinin adı soyadı, iş yerinde ki görevi, seyahat amacı, seyahat tarihleri mutlaka belirtilmelidir. Ayrıca masrafları kimin karşılayacağını ve seyahat bitmeden önce döneceğini belirterek garanti etmeniz ve imza yetkilisi tarafından imzalatmanız gerekir.
2. Çalışmış olduğunuz şirketin Faaliyet Belgesi, İmza Sirküsü, Vergi Levhası ve Sicil Gazetesi fotokopisi (Yunanistan vizesi alınacaksa Faaliyet belgesi orjinal olmak zorundadır. İstanbul Ticaret Odasından alabilirsiniz.)
3. Sigortalı Çalışanlar için SSK İşe Giriş Bildirgesi, Son 3 aylık Maaş bordrosu ve SSK Hizmet Dökümü
4. Garantör olacak kişinin Banka Hesap Ekstresi.
5. Varsa gayrimenkul ve araç ruhsat fotokopileri
6. Kimlik Fotokopisi
7. Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ( Nüfus Müdürlüğü'nden )
1. Öğrenci Belgesi
2. Seyahat Sağlık Sigortası ( Acentamızdan Satın alabilirsiniz.)
3. Otel ve Uçak Rezervasyonu ( Kesinleşmiş bir seyahatiniz yoksa rezervasyonlarınızı biz yapabiliriz.)
4. Varsa gayrimenkul ve araç ruhsat fotokopileri
5. Kimlik Fotokopisi
6. 2 adet Biometrik fotoğraf
7. Vize alıcak kişi 18 yaşından küçük ise Annesinden ve Babasından Noter tasdikli Muvafakatname gereklidir.
8. Pasaport ( En az 6 Ay geçerli)
9. Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ( Nüfus Müdürlüğü'nden )
Ayrıca masrafları karşılayacak kişinin hazırlaması gereken evraklar;
1. Vize Talep Dilekçesi (Antetli kağıda Konsolosluğa Hitaben Türkçe olarak yazılmış olması gerekir. İçeriğinde vize talebinde bulunan kişinin adı soyadı, iş yerinde ki görevi, seyahat amacı, seyahat tarihleri mutlaka belirtilmelidir. Ayrıca masrafları kimin karşılayacağını ve seyahat bitmeden önce döneceğini belirterek garanti etmeniz ve imza yetkilisi tarafından imzalatmanız gerekir.
2. Çalışmış olduğunuz şirketin Faaliyet Belgesi, İmza Sirküsü, Vergi Levhası ve Sicil Gazetesi fotokopisi (Yunanistan vizesi alınacaksa Faaliyet belgesi orjinal olmak zorundadır. İstanbul Ticaret Odasından alabilirsiniz.)
3. Sigortalı Çalışanlar için SGK İşe Giriş Bildirgesi, Son 3 aylık Maaş bordrosu ve SSK Hizmet Dökümü Barkodlu
4. Garantör olacak kişinin Banka Hesap Ekstresi. .( eğer hesap ekstresi alınacaksa, şubeden kaşeli ve imzalı ayrıca ekstreyi imzalayan personelin imza sirkü fotokopisi)
5. Varsa gayrimenkul ve araç ruhsat fotokopileri
6. Kimlik Fotokopisi
7. Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ( Nüfus Müdürlüğü'nden )